II. Magyar Pszichoanalitikus Filmkonferencia, 2008

2008. november 20-22. Pécs. "A kép tudattalanja, a tudattalan képei"

A II. Magyar Pszichoanalitikus Filmkonferencia "A kép tudattalanja, a tudattalan képei" címmel, a PTE Pszichológiai Doktori Iskola Elméleti pszichoanalízis programjának, az Imágó Egyesületnek és az IMAGO EAST-WEST (London) nemzetközi szervezetének főszervezésével, 2008. november 20. és 22. között, került megrendezésre, a pécsi Apolló Artmoziban.
A konferenciát a pszichoanalízis és a filmművészet területeihez kapcsolódó szakmai műhelyekkel összefogva, társszervezői együttműködésben valósították meg.
A rendezvény szakmai folytatása volt a 2006-os "A Vászon és a Dívány találkozása" címmel megrendezett I. Magyar Pszichoanalitikus Filmkonferenciának, előtérbe helyezve az egyes intézmények keretein belül működő kutatási csoportok és szakmai műhelyek bemutatkozását.

A részletes program ide kattintva megtekinthető.