Nemzetközi CSÁTH GÉZA Emlékkonferencia

Baja, Eötvös József Főiskola, 2012.04.17.

Nemzetközi Csáth Géza Emlékkonferencia

Csáth Géza születésének 125. évfordulója alkalmából a bajai Eötvös József Főiskola Neveléstudományi Kara Pedagógusképző Intézetének Pedagógiai és Pszichológiai Szakcsoportja szervezésében.

Csáth munkássága rendkívül sokoldalú: érinti a pszichológia és a pszichiátria, az irodalomtudomány, a zene és zenekritika és a képzőművészet területét. Halála előtt, 1919-ben a bajai elmeosztályon ápolták. Ezért is indokolt emléke előtt tisztelegni egy inter- és multidiszciplináris konferenciával. Baja mindig is őrizte és őrzi emlékét, és ezt a hagyományt kívánjuk mi is erősíteni.

A konferencián hat ország kutatói és művészei tisztelegtek Csáth Géza – Dr. Brenner József – munkássága előtt.

A konferencia időpontja: 2012. április 17.

A konferencia helye: EJF Műszaki és Közgazdaságtudományi Kar, Baja, Bajcsy-Zsilinszky u. 14.

Programfüzet >>

Részletes program >>