Ferenczi-Jones-Groddeck levelezés

Megjelent a "Ferenczi Sándor levelezése Ernest Jonesszal és Georg Groddeckkal" c. kötet, a Thalassa Alapítvány és az Imágó Egyesület közös kiadásában.

FERENCZI  SÁNDOR  LEVELEZÉSE
ERNEST JONESSZAL ÉS GEORG GRODDECKKAL

Szerkesztette:
Erős Ferenc és Kovács Anna
Székács Judit közreműködésével

A könyv egy kötetben tartalmazza Ferenczi Sándor magyar pszichoanalitikus (1873-1933) levelezését Ernest Jonesszal és Georg Groddeckkal. Ferenczi leveleinek mindkét címzettje a korai pszichoanalitikus mozgalom fontos alakjai közé tartozott. Ernest Jones brit orvos (1879-1958) Ferenczivel együtt Freud egyik legkorábbi híve és szövetségese, a mozgalom egyik legbefolyásosabb figurája volt. Georg Groddeck német orvos (1866-1934) nem tartozott a mozgalom belső magjához, ám a szakmai körökön túli nagy hírnévre tett szert könyveivel, népszerűsítő előadásaival, amelyekben a testi betegségek lelki eredetéről szóló tanítását hirdette. A modern pszichoszomatikus medicina egyik megalapítója volt. Híressé vált baden-badeni szanatóriuma, amelyben a húszas években Ferenczi mellett többek között Füst Milán és Dénes Zsófia is megfordult. Mindkét levelezés forrásértékű; nem csupán kiegészítik és árnyalják a Freud-Ferenczi levelezésből és más levelekből kibontakozó portrét, hanem számos új aspektusból világítják meg a pszichoanalitikus mozgalom csoportviszonyait, belső polémiáinak alakulását, nem utolsósorban pedig Ferenczi gondolatainak fejlődését, személyes kapcsolatait, magánéletének kritikus pontjait és konfliktusait.

Kiadó: Thalassa Alapítvány - Imágó Egyesület, Budapest
Megjelenés dátuma: 2010. október 11.
Terjedelem: 304 oldal
Kötés: ragasztott
Ára: 4000 Ft

Kapható az Írók Boltjában
Elérhetőségek:
1061 Budapest, Andrássy út 45.
Telefon: +36 1 322 1645 , +36 1 342 4336
Web oldal: http://www.irokboltja.hu