2022. évi programok

Az Imágó Egyesület műhelybeszélgetései pszichoanalízisről, tudományról, kultúráról. A programsorozat szervezője: Szabó Dóra.

PSZICHO-DINAMIKA: A PSZICHODINAMIKUS MOZGÁS- ÉS TÁNCTERÁPIA GYAKORLATA ÉS ELMÉLETI HÁTTERE
Az Imágó Budapest 2022/1-es számának bemutatója

Időpont: 2022. szeptember 11. vasárnap, 18:00
Helyszín: Kelet Kávézó és Galéria, 1114 Budapest, Bartók Béla út 29.
A beszélgetés résztvevői: Incze Adrienne, Merényi Márta, Simon Judit, Szili Katalin (a szám szerkesztője), Szokács Kinga. Moderátor: Gyimesi Júlia.

A pszichodinamikus mozgás- és táncterápia olyan pszichoterápiás módszer, amelyben folyamatosan gondolkozunk test és lélek kapcsolatáról, a test szerepéről a lélektani folyamatokban és a lélek szerepéről a testi folyamatokban. Valójában nem is választható ketté létünk e kétféle megnyilvánulása. A testi improvizáció összeköthető az álommal és az álmodozással, az pedig azzal a globális élménymóddal, amire egy táncterápiás alkalommal törekszünk. Ennek az élménymódnak a létrehozója a testtudattal való tudatos munka, mely a pszichoszomatikus zavarok gyógyításában is terápiás hatású. A fenti témákról a lapszám szerzői és szerkesztője beszélgetnek.