Szolidaritás az SZFE-vel

Az Imágó Egyesület tagjai, hallgatók, oktatók és kutatók, szolidaritásunkat fejezzük ki a Színház-és Filmművészeti Egyetem oktatóival és diákjaival. Az utóbbi időszakban számos olyan rendelkezésnek lehettünk tanúi, melyek az oktatási és kulturális intézmények szabad működését lehetetlenítették el. Az egyesület tagjaiként hiszünk az egyetemi autonómiában, az oktatás és kutatás szabadságának fontosságában, valamint abban, hogy az oktatás átalakításában a szakmai érdekek és a szakemberekkel való párbeszéd kell, hogy elsődleges legyen. Ezért tartjuk fontosnak a jelen helyzetben az egyetemfoglaló diákokkal való szolidaritásunk kifejezését!

Árkovits Amaryl
Békés Veronika